Genel

Samsung Kavisli OLED TV ile Kusursuz Görüntü Kalitesi Çağını Başlatıyor

Aynı anda iki farklı görüntünün izlenmesine olanak sağlayan OLED TV ile Samsung, televizyon dünyasında yeni bir çığır açıyor

 

İstanbul, 19 Temmuz 2013 – Samsung Electronics, Seul’un Seocho semtinde düzenlenen özel bir etkinlikle Kavisli OLED TV’sini tanıttı. Kavisli OLED TV, benzersiz kavisli ekran yapısıyla her açıdan veya bakış noktasından kusursuz, gerçek hayata yakın görüntü deneyimi sunarak, inovasyonda yeni bir çığır açıyor.

 

Samsung Görüntü Ekranları Başkan Yardımcısı Hyunsuk Kim, “Kavisli OLED TV’mizi pazara sunma sözümüzü yerine getiriyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu ürünle birlikte, müşterilerimize televizyon izlemeyi başka bir boyuta taşıyacak adeta kendilerini “sarmalayacak” bir izleme deneyimi ve kusursuz görüntü kalitesi sunabiliyoruz. Kavisli OLED TV, televizyon izleme konusunda yeni bir dönem başlatan çığır açıcı bir ürün ve geleceğin ürünü” diye konuştu.

 

Kavisli OLED TV’nin “Zamana Meydan Okuyan Arena” tasarımını vurgulamak amacıyla dikkatli bir şekilde geliştirildi ve aynı zamanda Çoklu Görüntüleme özelliği ve Gelişim Kiti sayesinde en yeni teknolojilere sahip olabiliyor.

 

–       Kavisli OLED, piksel bozulmalarını ortadan kaldırarak, mükemmel görüntü kalitesi sunar: OLED paneller, mevcut televizyonlara kıyasla çok daha zengin ve parlak görüntüler sunan kendi kendine ışık yayan binlerce diyottan oluşmuştur. Ancak karmaşık üretim yöntemleri zaman zaman piksel bozulmalarına da yol açabilir. Kavisli OLED potansiyel bozuk pikselleri ortadan kaldırarak TV’de mükemmel görüntü kalitesi sunar.

Samsung Kavisli OLED2

–       “Zamana Meydan Okuyan Arena” tasarım: Kavisli OLED TV’nin tasarımı, ‘Zamana Meydan Okuyan Arena’dan ilham aldı ve bu kapsamda, ekran, kıvrımlarının biçimi arenanın oval yapısını yansıtan lüks bir çerçeve içerisine yerleştirildi. Bu nedenle, panel, izleyici ile televizyon ekranı arasındaki mesafenin, gerçek hayata daha yakın bir izleme deneyimi sunmak amacıyla hemen her açıdan aynı kalmasını sağlıyor. Ürün aynı zamanda, şıklık ve incelik ekleyen premium metallerden yapıldı.

 

–       Premium özellikler arasında Çoklu Görüntü ve Gelişim Kiti: Kavisli OLED TV, çok özel özellikleri ve dünyada başka hiçbir üründe bulunamayan teknolojileri içinde barındırıyor. Özellikle Çoklu Görüntü özelliği sayesinde izleyiciler, aynı anda iki farklı televizyon programını canlı izleyebiliyor. Bu teknoloji, ekranın hızlı yanıt verme süresi ve her izleyici için farklı ses veren kulaklıkları içinde barındıran çok özel 3D gözlükler sayesinde çalışıyor.

 

Samsung’un Kavisli OLED TV’si ayrıca Gelişim Kiti ile de uyumlu olup, televizyonun gelecekte de en yeni teknolojilerle donatılmış olmasını ve yapılan güncellemelerle izleyicilerin Samsung’un sunduğu en yeni özellikleri kullanarak, Samsung’un bu yılki amiral gemisi modelleri Smart TV’ler ve UHD TV’ler de dahil olmak üzere ‘gelecekte de geçerli’ olan premium televizyon serisini tamamlamalarına olanak tanıyor.

 Samsung Kavisli OLED

Samsung’un 55 ve 65 inç UHD TV F9000 de ayrıca tanıtıldı: 

Düzenlenen etkinlikte, Samsung ayrıca görüntü kalitesini Full HD TV’nin çözünürlüğünün dört katına kadar çıkartan 55- ve 65-inç F9000 UHD televizyonunu da tanıttı. Samsung, “Quadmatic Görüntü Motoru” olarak adlandırılan kendi dört aşamalı görüntü kalite işleme sürecini geliştirdi. Bu, sinyali en uygun düzeye çıkartıyor, gürültüyü asgari düzeye çekiyor, UHD yükseltmeyi içinde barındırıyor ve görüntü kalitesini artırıyor. Bu teknolojiyle, izleyiciler, canlı ve dinamik UHD içeriğin yanı sıra UHD çözünürlüğe yükseltilmiş standart içeriğin de keyfini sürebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir