kadınlar için dünyanın en iyi otomobili

Yeni Fiesta 1.0 lt EcoBoost  “2013 Women’s World Car of the Year” ödülünü de aldı

 Yeni Ford Fiesta 1.0 lt EcoBoost 

Çin’den ABD’ye, Hindistan’dan Güney Afrika’ya 18 kadın otomotiv yazarı; Yeni Ford Fiesta 1.0 lt EcoBoost modelini “2013 Women’s World Car of the Year – 2013 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili” ödülüne layık gördü.

 2012 yılında Polk tarafından “Sınıfının Dünyada En Çok Satılan Otomobili” ilan edilen Ford Fiesta; Yeni 1.0 lt EcoBoost modeliyle, 18 kadın otomotiv yazarından oluşan jüri tarafından “2013 Women’s World Car of the Year” (Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili) ödülüne layık bulundu. 2012 ve 2013 “Uluslararası Yılın Motoru” ödüllü 1.0 lt EcoBoost motoruyla Yeni Fiesta aynı jüri tarafından ayrıca; “2013 Women’s World Car of the Year Economy Car” (Kadınlar Dünyasında Yılın Ekonomik Otomobili) da seçilerek ikinci kez ödüllendirildi.

 

Yeni Ford Fiesta 1.0 lt EcoBoost; yüksek kalite, tasarım ve yakıt verimliliği kriterlerinde değerlendirilerek “2013 Women’s World Car of the Year” ödülünü kazandı. Yüksek güvenlik özellikleri, estetik görünüşü, fiyat/kalite oranı, geniş bagaj hacmi, çocuk dostu uygulamaları, kullanım kolaylığı, renkleri ile ödüle hak kazanan Ford Fiesta’nın 1.0 EcoBoost motoru ile sağladığı çevreciliği ise “2013 Women’s World Car of the Year Economy Car” ödülünü getirdi. Bu yıl beşinci kez düzenlenen organizasyonun ödül töreni Ekim ayında Londra’da yapılacak.

 

Yüksek güvenliğe sahip

 

Stil sahibi yeni Fiesta; cesur dış görünüşü, ergonomisi ve konforlu iç tasarımının yanısıra sınıfında ilk kez sunulan MyKey özelliğine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Ford MyKey, yetişkinleri daha güvenli sürüşe teşvik ediyor, genç sürücülerin ise direksiyon başında maruz kaldığı risklerin azaltılmasına olanak tanıyor.

 

Şık görünümü, yüksek yakıt verimliliği ve sürüş kolaylığıyla sınıfında çıtayı yükselten Yeni Fiesta, bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP tarafından verilen beş yıldızlı güvenlik derecesine sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Yeni Fiesta’daki sesle kumanda edilebilen iletişim sistemi SYNC, olası bir kaza anında ilgili bölgedeki acil yardım hattını arayarak uyarı bildiren Acil Yardım Desteği’ni de içeriyor. Yeni Fiesta sürücülerin düşük hızlı çarpışmalardan kaçınmasına yardımcı olan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ile de dikkatleri üzerine topluyor.

 

Fiesta’nın 2012 ve 2013 “Uluslararası Yılın Motoru” ödüllü 1.0 lt Ecoboost motoru, 125 PS gücün yanı sıra sınıfında lider 99 g/km’lik CO2 salımı ile çevrenin korunmasına destek oluyor.

 

Yeni Fiesta, yüksek kaliteli görünüşü ve sürücüsüne verdiği ayrıcalık hissiyle, daha önce görülmemiş bir yakıt ekonomisini ve yüksek performansı birleştiriyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top