Genel

Huawei Mediapad 7 Lite Tablet ile Taban Yapacak

Ruşen Göbel – – Amazon’un Kindle Fire ile yakaladığı başarıyı, pek çoğumuz gördük. iPad’in alıp başını gittiği tablet pazarında, ucuz ve küçük bir ürün ile neler yapılabileceğini ispatladı bize Amazon. Bunun ardından -Apple dahil- pek çok firma, ucuza 7 inçlik tabletler üretmek için sıraya girdi. Mini iPad ve Nexus 7, şu anda dört göz ile beklenen ürünler.

Uygun fiyat politikasıyla ülkemizde de yavaş yavaş tanınırlığını artırmakta olan Huawei, Amazon’un Kindle Fire’ına rakip olacak. 7 inç boyutunda olacağı belirtilen tablet, MediaPad 7 Lite adını alacak.

3G bağlantısının ve 1080p video oynatabiliyor olmasının ön plana çıkarıldığı tablet, metal dış kaplamasıyla da dikkat çekiyor. Agresif bir fiyat ile sektöre atılması beklenen Huawei, şu anda taban fiyat olan 199 doların da altına inebilir. Cihaz hakkında söylenen bir diğer özellik ise IPS panel ekrana sahip olacağı. Böylece her açıdan izlenebilir olacak.

Çıkış tarihi için herhangi bir söz söylenmezken, aynı şekilde diğer teknik özellikleri hakkında da bir bilgi yok. 2012 sonu ile 2013 yılı, küçük tabletlerin savaşına sahne olacak gibi görünüyor. Bekleyelim, görelim.

Ruşen Göbel – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir