Genel

HAYAT KURTARAN 1 AŞI

BERNA LAÇİN, CEYDA DÜVENCİ, DEFNE SAMYELİ VE ÖZLEM SÜER

“1 PAKET = HAYAT KURTARAN 1 AŞI” KAMPANYASI İÇİN BİRARAYA GELDİ

 33 ülkede 130 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden Anne ve Yenidoğan Tetanosu’nu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla, Prima ve UNICEF’in sürdürdüğü “1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyası, 2013 yılında da devam ediyor. Kampanyanın 2013 yılındaki ayağına Özlem Süer, Berna Laçin, Ceyda Düvenci ve Defne Samyeli tasarladıkları özel bebek çantalarıyla destek verdi.

Prima ve UNICEF, tüm dünyada yürüttüğü “1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyasına bu yıl Özlem SüerBerna LaçinCeyda Düvenci ve Defne Samyelihazırladıkları özel çantalarla destek veriyor. Prima, kampanya kapsamında her UNICEF logolu Prima paketi için bir anne ve bebeğin Anne ve Yenidoğan Tetanosu’ndan korunması için gerekli 1 aşı bedelini UNICEF’e bağışlıyor.

2006 yılından bu yana 300 milyon aşı bağışlanan kampanyada bu yıl bir yenilik gerçekleştirilecek. Prima’nın Facebook sayfası “Prima Dünyası”nda yer alacak uygulama üzerinden anne ve babaların bebekleriyle birlikte çekildikleri her fotoğraf paylaşımı için de bir aşı bedeli bağışlanacak. Ayrıca seçilecek 100’ü aşkın fotoğrafın sahibi olan anne ve babalara; ünlü tasarımcı Özlem Süer ile Berna Laçin, Ceyda Düvenci ve Defne Samyeli’nin birlikte tasarladığı özel bebek çantalarından birer adet armağan edilecek.

Çocuğuyla olan bir fotoğrafı paylaştığında annelerimiz artık bir bebeğin hayatını kurtarabiliyor. Artık bu proje sadece Prima ve UNICEF’in değil, hepimizin projesi” diyen Berna Laçin, kampanyada yer almaktan mutluluk duyduğunu paylaştı.

Ceyda Düvenci “9 dakikada bir bebek ölümünü engellemek, bizim bir dakikamızı bile almıyorsa bu önemli bir şey. Bizim ülkemiz de artık anne ve yenidoğanlar tetanostan kurtuldu ama birçok ülkede anne ve yenidoğanın tetanosa yönelik savaşı var. Tüm anneleri bu mücadeleye destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Defne Samyeli, “Prima ve UNICEF biraraya gelerek harika bir kampanyaya imza attı. Anne ve Yenidoğan Tetanosu’ndan 9 dakikada bir bebek hayatını kaybediyor. Bu dünya üzerinde milyonlarca sayıda çocuk demek… İçinde bizim de bulunduğumuz aşı kampanyası ile 8 ülkede Anne ve Yenidoğan Tetanosu’ndan olan ölümler sıfırlanmış durumda. Yani bu çocukların hayatını kurtarabiliriz” diyerek anneleri kampanyaya davet etti.

Projenin gelişim aşamalarını özetleyen Özlem Süer“Değerli arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonunda kendimize bir yol planı çizdik ve birer çanta hazırlamaya karar verdik. Detaylı çalışmalar sonunda bu çantalar; imzalarını taşıdığı kişilerin yaşama bakış açısını ve duygularını, çocuklarla ve dünyayla ilişkisini anlatan sembolik görsellere dönüştü” dedi.

Bugüne kadar Prima ve UNICEF’in yürüttüğü bu kampanya ile  Uganda, Myanmar, Gana, Senegal, Liberia, Guinea Bisau, Doğu Timor, Burkina Faso’yu kapsayan 8 ülkede anne ve yenidoğan tetanosu ortadan kaldırıldı.

Berna Lacin - Alanor Olali - Dilhan Durak - Ozlem Suer - Ceyda Duvenci 1 Berna Lacin - Alanor Olali - Dilhan Durak - Ozlem Suer - Ceyda Duvenci Berna Lacin - Ozlem Suer - Ceyda Duvenci Berna Lacin Ceyda Duvenci Defne Samyeli zlem Suer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir