Genel

Güneş gözlüğü seçmenin püf noktaları

Yüz şeklinize uyacak bir güneş gözlüğü seçmeden önce Evoria uzmanlarının tavsiyelerine de kulak verin.

Gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyan gözlükler aynı zamanda havalı ve still sahibi görünmenize yardımcı olan bir aksesuardır. Güneş gözlüğü seçerken saç renginiz ten renginiz burun yapınız gibi farklı detayların içinde olduğu zorlu bir süreç sizi bekler. Bu zorlu süreçte yüzünüz için uygun olan güneş gözlüğü seçiminde Evoria uzmanlarının tavsiyelerinden faydalanırken www.evoria.com’da bulunan Ray Ban, Prada, Calvin Klein, Blvgari, Valentino, Emilio Pucci, Lacoste, Oakley, Exess gibi dünyaca ünlü markaların gözlük modellerine en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçiminde en şanslılar

Oval yüzlü insanlar güneş gözlüğü seçiminde daha fazla alternatife sahiptir. Her tarzı rahatlıkla kullanır. Oval yüz hatlarına sahip kişiler yumuşak dizayn kare, dikdörtgen veya geometrik şekillerdeki gözlükleri tercih etmeliler.

Açısal dikdörtgen ve geniş çerçeveler tam size göre

Düz ve çerçeveli güneş gözlükleri yuvarlak yüzü dengeler. Evoria uzmanlarına göre; yuvarlak yüz şekline sahip kişiler için açısal, dikdörtgen ve geniş çerçeveler en ideal olanlardır. Yuvarlak yüzlerde yanak bölgeleri belirgin olduğu için yüzün üst kısmına dikkat çekmek gerekir. Bunun için tepede toplanmış kare gözlükleri tercih ederek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Kare ve dikdörtgen stillerden kaçının

Kare yüz hatlarına sahip kişiler için anahtar kelime dengedir. Klasik oval gözlükler bu yüz şekli için uygundur. Geniş alın ve geniş elmacık kemiklerine sahip olduklarından yumuşak ve kıvrımlı stiller ile açıları azaltılabilir. Kare ve dikdörtgen stillerden kaçınmak gerekir. Oval ve büyük boy yuvarlak, yumuşak, narin kadınsı tasarım güneş gözlükleri kare yüz tipi için en uygun olanlarıdır.

Küçük güneş gözlüklerini tercih edin

Kalp şeklinde yüz için en uygun gözlük küçük çerçeveli gözlüklerdir. Bu gözlükler geniş alnı yumuşatarak, sivri çeneyi dengelemek için uygundur. Kalp şeklinde yüze sahipseniz çerçevelerde kedi gözü kare stilleri de tercih edebilirsiniz.

Yüzünüzün uzunluğunu maskeleyin

Evoria uzmanlarına göre dikdörtgen yüz hatlarına sahip kişiler yüzünün uzunluğunu maskeleyecek, yüzlerini daha kısa ve geniş gösterecek çerçeveler seçmeli. Geniş çerçeveler, dekore edilmiş modeller dikdörtgen yüz tipi için uygun olacaktır.  Yüzün en önemli bölümü geniş olduğundan yüzü kısaltmanız gerekir. Yuvarlak veya kare şekiller yüzünüzde harika görünecektir. Dekoratif öğeli, zıt yüz genişliği vurgulayan stilleri deneyebilirsiniz.

Büyük boy çerçevelerden kaçının

Evoria uzmanlarına göre elmas tipi yüze sahip kişilerin tercih edeceği gözlük elmacık kemiklerinden önce bitmelidir. Bu yüzün dar görünmesini sağlar. Bunun için küçük kare ve oval dikdörtgen modelleri seçebilirsiniz. Oval güneş gözlükleri yüzünüzü yumuşatır. Yanak kemiklerini vurgulamak isterseniz, kedi gözü tepede toplanmış stilleri de deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir