YAZA FİT GİRMENİN SIRRI; 6 PİLATES PRENSİBİNDE!

Yaşam kalitesini artırmak ve fiziksel performanslarını geliştirmek isteyenler Pilates egzersizlerine başlıyor! Pilates egzersizlerinde başarılı olabilmek için öncelikle pilatesin 6 prensibini bilmek gerekiyor. Konsantrasyon, kontrol, merkezlenme, akıcı hareket, kesinlik ve nefes egzersizleri, sizi hayalinizdeki vücuda kavuşturuyor. Sadece zayıflamak amacıyla değil, dengeli bir duruş, iyi bir kemik yapısı ve sıkı bir vücuda kavuşmak isteyenler de pilates egzersizlerinden vazgeçemiyor.

 

Performans ve kondisyonlarda iyi seviyede olmanızı sağlayan pilates egzersizleri, vücudunuzu kontrol edebilmenizi sağlıyor. Çalışırken yaşadığınız boyun ağrıları, eklem ağrıları ya da klavye kullanmaktan oluşan ağrılar, pilates egzersizleriyle son buluyor. Pilates kasları esnetiyor ve stresi ortadan kaldırıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli pilates yapanların bağışıklık sistemi kuvvetleniyor ve pilates yapmayanlara göre daha az hasta oluyorlar.

 

Pilatesin sadece zayıflama amacıyla değil, sağlıklı yaşam için de gerekli olduğunu savunan Pozitif Enerji Spor Merkezi Kurucularından Burcu Levent:Pilates hareketleri kalbi yormuyor ya da vücuda basınç uygulamıyor. Pilates ile bütün kaslarınızı çalıştırıyorsunuz ve sağlıklı bir omurgaya kavuşabiliyorsunuz. Ancak pilatesin doğru eğitmenlerle yapılması gerekiyor. Doğru yapıldığı takdirde hiçbir sakatlanma riski yok. Pilatesi her yaştan herkes yapabilir çünkü Pilates diğer egzersizlere oranla insana kendini bitmiş tükenmiş hissettirmiyor.”

 

Pilatesin 6 Prensibi İle Doğru Hareketler

 

Pilates eğitimleri, kadınların bedenlerini ve ruhlarını iyi hissetmelerini kolaylaştıracak egzersizlerle dolu. Pilates egzersizlerinde başarılı olabilmek için öncelikle pilatesin 6 prensibini bilmek gerekiyor. Bunlar; harekete yoğunlaşabilmek için konsantrasyon,  bedenin iyi dinlenebilmesi için kontrol, bedenin doğru hareket edebilmesi için merkezlenme, hareketlerin her noktadan seri şekilde geçebilmesi için akıcı hareket, hareketlerin birbirleri arasında koordine olabilmesi için kesinlik ve pilates yaparken kanın temizlenebilmesi için doğru nefes.

 

Pilates eğitimleriyle bu yaz bütün kadınlar hem fit hem de sağlıklı kalıyor. Pilates egzersizleri ile vücudunuzun esnekliğini, eklem hareketliliğini, dengesini ve duruşunu düzenleyebiliyorsunuz. Pozitif Enerji Spor Merkezi, sporun hayatın her evresine yatırım olduğunu düşünen eğitmenlerle birlikte size sağlıklı bir gelecek sunuyor.

Pozitif Enerji Pilates(1) Pozitif Enerji Pilates(2)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top