Sevgililer Günü’nde en çok istenen hediye bakın neymiş

Sevgililer Günü'nde en çok istenen hediye bakın neymiş

Bir İngiliz firmasının yaptığı araştırmaya göre, sevgililerin birbirlerinden en çok, estetik cerrahi ya da medikal uygulama hediyeleri istediği sonucu çıktı. Estetik cerrahi alanında son yıllarda müthiş bir ilerleme kaydeden ülkemizde durum çok da farklı değil. Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Selçuk Aytaç, sevgiler günü kampanyası dahilinde, özellikle 40 yaş üstü erkeklerin, eşlerine botoks, yüz germe, kaş kaldırma ve karın germe operasyonu hediye ettiklerini açıkladı.


“Aslında bunlar teşekkür hediyeleri”


Geçtiğimiz sene de, bu şekilde Sevgililer Günü hediyesi armağan eden pek çok erkeğin olduğunu söyleyen Op. Dr. Selçuk Aytaç, “2015 Sevgililer Günü’nde, bu sayı iki katına çıktı. Aslında çoğunluğu birer teşekkür hediyesi. Erkekler eşleri için, bana iki tane çocuk verdi, yıllarını bana adadı, hemen her gün aynaya yüzüne, bedenine bakıp yıpranmışlığını inceliyor ve mutsuzluğunu dile getiriyor diyorlar. Cerrahi ya da medikal hediyelerin hepsinin bir anlamı, sebep olan bir hikayesi var, eşine minnettarlığını bu şekilde gösteriyor” dedi.


40 yaş üzeri kadınlar en çok karın germe istiyor 


Sevgililer Günü hediyesi olarak en fazla karın germe ameliyatı için başvurulduğunu kaydeden Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Ülkemizde 40 yaş üzerindeki bayanlarda, göbek bölgesinde yağlanma sorunu çok fazla. Sevgililer günü hediyesi olarak da karın germe ameliyatı çok fazla tercih ediliyor. 50 yaşa doğru yüz germe ve kaş kaldırma operasyonları istenirken, 30’lu yaşlar içinse en fazla botoks uygulaması hediyesi alındı. Lazer Epilasyon ve cilt bakımı ve farklı uygulamaları hediye olarak alan da var” dedi.


Erkeklerde ise saç ekimi


Sadece erkekler değil, Sevgililer Günü hediyesi için Estetik International’a başvuran bayanların ise, saçlarında seyrelme ya da kellik sorunu yaşayan eşlerine saç ekimi uygulaması hediye ettiklerini söyleyen Aytaç, “Bayanlar eşlerini saçsız görmek istemiyor. Kellik sorunu için en etkili ve hatta tek çarenin saç ekimi olduğunun da farkındalar. 40 yaş üstü bayanların eşleri için en fazla tercih ettiği sevgililer günü hediyesi ise, bu yüzden saç ekimi” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top