Genel

MODOKO’YLA EVİNİZDE YAZ TRENDLERİNE AYAK UYDURUN

Yazın gelmesine rağmen evlerinde hâlâ yaz ruhunu yansıtamayanlar geç kalmış değil. Modoko, bu yazın dekorasyon trendleriyle ilgili önemli ipuçları verdi.  

 

Kışın kasvetli havasını hatırlatan koyu renkler, klasik mobilyalar, halılar… Yazın tüm güzelliğini hissederken evlerin de yaz ruhuna girmesi için Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik, yaz trendleriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bu yaz da evini yenilemek isteyen herkesi Modoko’ya beklediklerini belirten İ. Etem Özçelik, yaz trendlerini şu şekilde sıraladı:

 

  • Bu yazın kilit kelimesi “rahatlık” olduğu için kasvetli mobilyalar yerine beyaz, bej gibi daha açık renklere sahip mobilyalar tercih edilmeli.
  • Yaz, dinamizm anlamına geldiği için desenli tekstil ürünleri seçilmeli.
  • Geometrik desenlerin yanı sıra çiçek desenleri ve doğa figürleri de sezonun hit’leri arasında yerini alıyor.
  • Bu yaz sadece malzeme olarak ahşap ağırlıklı değil. Ahşabın ve metalin iç içe geçtiği mobilyalar, mekanlara modern bir görünüm sağlıyor.
  • Aksesuvarlarda tercih ise etnik ve marina temalı objeler olmalı.
  • Evin gelinliği niteliğindeki perdelerde ise beyaz renk terk edilip, bol desen ve renklilik ön plana çıkmalı.
  • Aydınlatmalarda modern tasarımlar, yaz için oldukça iyi bir alternatif oluşturuyor.

 
Renkler dile geliyor

Yazın mobilya seçimi kadar renk seçiminin de önemli olduğuna dikkat çeken İ. Etem Özçelik, “Mobilyaların, ev aksesuarlarının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli detay renklerdir. Bu yaz, evlerdeki rahatlık duygusunu ortaya çıkarmak için beyaz, mavi, pastel tonlarındaki sarı ve yeşil oldukça revaçta.” diyerek renklerde ahengin yaratılması gerektiğinin önemine de dikkat çekiyor. Geniş ürün yelpazesiyle Modoko, evine yaz dokunuşu yapmak isteyen herkesi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir