Genel

Marilyn Monroe’nun güzellik sırları

Marilyn Monroe'nun güzellik sırları

Marilyn Monroe, aramızdan erken yaşta ayrılmış olsa da arkasında büyük bir güzellik ve stil mirası bıraktı. 


Hollywood’un büyüleyici havasını yansıtan güzelliğiyle bugün bile aklımızdan çıkmayan Monroe, kadınların kendi stillerini yaratırken sıklıkla ilham aldığı bir çekiciliğe sahip.Hormonlu güzellik kremi


Marilyn Monroe hakkında yazılanlara göre, güzel yıldız o dönemde cildinin ışıltılı bir görünüme sahip olması için hormonlu bir güzellik kremi kullanıyormuş. Bu kremin içerdiği hormonlar Monroe’nun cildinde ince bir tabaka tüylenmeye sebep oluyor ve bu beyaz tüyler kamera ışıklarında ünlü oyuncunun cildine güzel bir ışıltı yayıyormuş. Hormonlu güzellik kremleri kullanmak pek tercih edilmese de, cildinize ışıltı veren makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Cilt aydınlatıcı ve ışıltılı pudralar, her zaman daha güzel bir cilt görünümü sağlar.


Cildinize uygun ruju seçin


Marilyn Monroe denilince aklımıza gelen ilk şeylerden biri tabii ki kırmızı ruju! Monroe’nun tüm fotoğraflarında dudağında kırmızı ruj olduğunu görebilirsiniz. Ancak herhangi bir kırmızı ruj sizin için uygun olmayabilir. Makyaj uzmanları ruj seçiminizde cilt tonunuza ve gözlerinizin rengine uygun bir kırmızı tonu seçmenizi öneriyor. Mavi gözlüler gerçek kırmızı tonunu kullanabilirken, ela ve yeşil gözlüler kırmızının turuncuya yakın tonlarını ve kahverengi gözlere sahip kişiler de kırmızının ahududu tonlarını kullanabilir.


Kusursuz olmaya çalışmayın


Marilyn Monroe sizi güzel yapan şeylerin farklılıklarınız olduğunu ve bu özelliklerinizi sevmenizi öğütler. Monroe’ya kulak verin ve diğerleri gibi görünmek yerine kendinizi özel kılan yönlerinizi ortaya çıkarın. Böylece kendi güzelliğinizi olması gerektiği gibi yansıtabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir