Genel

İphone 5 Erken mi Geliyor?

Özgür Yıldız – – Dedikodulara göre yeni Iphone, önümüzdeki Ekim ayında görücüye çıkabilir. Peki ya Iphone 5, Eylül ayında karşımıza çıkarsa?

Bu olasılık tamamen finansal durumlar yüzünden ortaya çıkıyor. Apple’ın 2012’nin üçüncü Mali çeyreği sonuçları iyi görünüyor. Çeyrekte 17 milyon iPad ve 26 milyon Iphone satıldı. Ancak borsa bu durumdan Apple kadar memnun değil. Çoğu analiste göre Apple, Iphone satışları konusunda bekleneni verebilmiş değil.

GottaBeMobile sitesine göre Apple, yeni Iphone’u bu nedenle biraz daha erken, yani önümüzdeki Eylül ayında piyasaya sürebilir. Bu hareketle Wall Street’i memnun etme ve hisse senetlerini değerlendirme amacına ulaşabileceği düşünülüyor.

Bu durumu pek olası görmediğimi söylemeliyim. Çünkü halihazırda büyük bir hızla yeni Iphone’un üretimi sürüyor. Önümüzde Eylül’e sadece 1 aylık bir süre kalmışken, Apple’ın en azından donanım açısından %100 stabiliteye ulaştığını düşünmüyorum. Bu yüzden Ekim ayı hem kullanıcı memnuniyeti, hem de şirketin planlaması açısından en uygun çıkış tarihi ayı gibi görünüyor.

Özgür Yıldız – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir