İlk gülüşte aşka inanır mısınız

İlk gülüşte aşka inanır mısınız

“Araştırmalar gösteriyor ki aşk ilk görüşte değil ilk gülüşte başlıyor” diyen Ortodontist Aylin Sezen Yalçın’a göre aşkın başrol oyuncusu; sıcacık ve güzel bir gülümseme.


Geçtiğimiz yıl ABD’de bin kişiyle yapılan bir araştırmaya değinen Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, iki kişi karşılaştığında ilk olarak birbirlerinin gülüşünden etkilendiğini söylüyor.


Karşınızdaki kişinin ilk olarak neyi sizi etkiler?


Aşk ilk görüşte değil ilk gülüşte


“İlk görüşte aşk değil ilk gülüşte aşk kavramının doğruluğunu araştırmalar da ispatlıyor” şeklinde konuşan Dr. Yalçın, araştırmaya göre karşılaşma sırasında insanların, ikinci sırada gözlere, üçüncü sırada ise ağız kokusuna dikkat ettiğini söylüyor.


Gülümsemeyi; ‘insanı güzelleştiren, kendine güven kazandıran, çevredeki kişilerde olumlu duygular uyandıran ve en önemlisi mutluluk hormonu endorfinin salınımını artıran, doğal bir iyileştirici’ olarak tanımlayan Dr. Yalçın, şöyle konuşuyor: “Gülerken dişlerinin görünmesinden memnun olmayan çok sayıda kişi bize başvuruyor. Bazen ağrılı ve acil durumları tedavi ederken, diğer bir taraftan da kişiye özel ‘gülüş tasarımı’ uygulayarak kusursuz estetik gülüşler yaratmaya çalışıyoruz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top