Genel

Hangi renk zayıflatır

Hangi renk zayıflatır

Renklerin insan davranışını, yönelimlerini ve psikolojisini önemli ölçüde etkilediğinin kesinleştiğini dile getiren Dr. Mehmet Yavuz, şunları kaydetti: 


Kilo almak isteyenler dikkat


Kalorisepeti’nin haberine göre, mavi en popüler renklerden biri olmasına rağmen yiyeceklerle ilgili konularda mavi kullanırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü mavi doğal bir iştah kapatıcıdır ve bazı durumlarda itici etki yapabildiğinden kilo almak isteyenlerin mavi renkten uzak durmaları gerekir. Kilo problemi olanların evlerini maviye boyamaları, onların zayıflamalarına sebep olabilir. Bu sebeple kilo problemi olanların, özellikle yemek odalarını ve mutfaklarını mavi renge boyatmaları gerekmektedir.Zayıflamak istiyorsanız mutfağınızda maviyi kullanın


Hatta tencere, tava, yemek masası, masa örtüsü gibi mutfak malzemelerinin bile maviden seçilmesi zayıflama için çözüm olabilir. Aynı şekilde müşterilerinin daha fazla yemek yemesini arzu eden restoran işletmecilerinin ise mavi renginden kaçınmaları gerekir.Diğer taraftan kilo almak isteyen zayıf kişilere, hayatlarının her noktasında maviden uzak durmalarını öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir