Genel

Google Fiber: İnternet Bağlantısına Google Dokunuşu

Gökhan Menge – – Google’ın dünya üzerinde el atmadığı bir Beşiktaş’ın borçları bir de Half-Life 3 kaldı desek, yanlış olmaz. Kendi kendini süren, insansız araçlardan dünyanın her noktasını izleyebildiğimiz uydulara kadar Google yüzlerce, belki binlerce farklı servis sunuyor. İnternet kullanan bu servisleri sağlayan Google, artık internetin kendisini de sağlayacak.

Google’ın resmi Google Fiber sitesinde, bu akşam itibariyle yapılacak açıklamadan bahsediliyor. Google Fiber resmi blogunda ise konuyla alakalı esprili açıklamalar yapılmış. İngilizcede bizim de kullandığımız fiber internet yanında “fiber” kelimesi aynı zamanda lifli yiyecekler için kullanılıyor. Google çalışanları da konuyla alakalı esprili videolar hazırlayıp, Google Fiber’ın aslında yiyecek olduğundan bahsetmişler, fakat videolarda küçük ipuçları var.

Video “Google’ın ülkedeki genel internet hızından 100 kat daha hızlı bir internet bağlantısı üzerinde çalıştığı tamamen dedikodudan ibaret” denerek başlıyor. Google Fiber adındaki yiyeceğin, özellikle insanların sistemindeki “verimliliği” arttıracağından bahsediliyor. Google Fiber’ı 4 haftalık kullanımdan sonra insanın vücudunu öğreniyor ve daha sonrasında insanın vücudunun ihtiyacı kadar “besini” ihtiyacı olduğu zaman veriyor.

Google Fiber’ın tanıtımını, bu akşam TSİ 19: 00’da bu sayfadan izleyebilirsiniz:

Gökhan Menge – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir