Genel

Etkileyici saçlar için 9 ipucu

Etkileyici saçlar için 9 ipucu

Saçlar kadınların en güçlü silahıdır. Güzelliğin olmazsa olmaz parçası bakımlı saçlar için bu uzman önerilerine kulak verin…


İşte etkileyici saçlar için öneriler:


Dağınıklık güzeldir: Çarpıcı görünmek için kusursuz olmak şart değil. Tülin Şahin iri dalgalarının sırrını şöyle açıklıyor: “Fön öncesi saçlarıma Hindistan cevizli bir serum sürüyorum. İri dalgalar verilerek fönlenmiş saçlarımı öne atıyorum ve iyice karıştırıyorum. Böylece dağınık ve dalgalı görünüyor fakat fazla yapılı durmuyor.”  


Yandan ayrılmış saçlar: Harry Josh, “Yandan ayrılmış saçlar her yüz tipine yakışır” diyor. İnce uçlu bir tarak yardımıyla kaşınızın bittiği noktadan geriye doğru saçınızı ayırın. Bu model etkileyici bir hava katarken aynı zamanda saçın iki tarafını da dengeliyor.


Kumral saçlarla dramatik etki: New York’tan Renk Uzmanı Jason Backe: “Yoğun kakao tonları, daha açık renklerden elde edemeyeceğiniz dramatik bir etki yaratır diyor. Önce nemlendirin: İpek gibi saçlar elde etmek için şampuandan önce bir bakım maskesini 10 dakika kadar saçınızda bekletin. Bu işlem, doğal yağların saç telinin içine nüfuz ederek saçın içerden yumuşamasını sağlar. Duruladıktan sonra, saç köklerini şampuanla yıkayarak kiri ve kalıntıları temizleyin.


Gizli sinyaller: Vücut Dili Uzmanı Palti Wood’a göre elinizin tersiyle saçı geri  atmak size gizemli ve etkileyici bir hava katıyor. Fakat saçı parmaklarınızla dolamak güven eksikliğinin bir işareti. 


Doğru hareketler: Moda çekimleri yapılırken vantilatör kullanılmasının bir sebebi var. Hareketli saç her zaman dümdüz duran saça göre daha havalıdır. Bu etkiyi elde etmek için saçlarınıza hareketli katlar kestirin. Eğer saç teliniz kalınsa kuaförünüzden tüm saçınıza keskin katlar kesmesini isteyin. Eğer ince telli saçlarınız varsa sadece önlerde çene hizasında katlar yeterli olacaktır.


Işıltı saçın: Parlayan saçlarla yağlı saçlar arasında ince bir çizgi var. Silikon içeren spreylerle istediğiniz ışıltıyı yakalayabilirsiniz. Parlaklık veren spreyi önce avuçlarınıza sıkın ve ellerinizi saçınızın üzerinde gezdirin.Açık bırakın: Uzmanlar saçları kulak arkasına atmanın bütün çekiciliğinizi bir anda sileceğini söylüyor. New York’tan Saç Uzmanı Garren: “Çok çocukça ve genelde hiç kimseye yakışmıyor” diyor. Harry Josh ise: “Eğer iş yerindeyseniz saçınızı arkada toplayın ama bir randevunuz varsa ya da gece erkek arkadaşınızla dışarı çıkıyorsanız Kate Moss’un yaptığı gibi hafif flörtöz bir görünüm için saçınızı açık bırakın ve saç tellerinin yüzünüze düşmesine izin verin” diyor. 


Atkuyruğu cazibesi: Atkuyruğu ya da topuz yapacağınız zaman, saçınızı ensede toplayıp bir chopstick kalem ya da ucuna doğru incelip sivrileşen uzun göz kalemine dolayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir