Genel

ERKEKLERE MUTFAKTA YER AÇIN!

Genel olarak evlerde yemekleri babalar değil anneler pişirir. Buna karşı iyi bir lokantada yemek yiyenler, küçük istisnalar dışında bu yemeklerin erkekler tarafından hazırlandığını bilir. Burada asıl mesele yemek pişirmek ve aşçı olmak arasındaki farktan kaynaklanıyor. Aşçılık yemek pişirmek değil yeni bir lezzet yaratmaktır. Bu anlamda erkekler kadınlara göre daha başarılı sayılır. Mutfaktaki yaratıcılıklarının farkında olan erkekler de artık kendilerine mutfakta yer açılmasını istiyor.

Evlerde yemek yapmak denildi mi akla ilk kadınlar gelir ancak profesyonel anlamda erkeklerin aşçılığının iyi olduğu da bilinen bir gerçek. Yemek pişirmek rutinleşmediği zaman en güzel stres atma yöntemlerinden biri. Özellikle son yıllarda yemek pişirmenin keyfini fark eden erkekler için evde yemek yapmak hem yaratıcılıklarını sergileme fırsatı hem de yoğun iş yaşantısının stresinden uzaklaşma olanağı sağlıyor.

ARTIK ERKEKLER DE MUTFAKTA OLMAK İSTİYOR

 

Subzero ve Wolf Marka Müdürü Nurper Özalp:“Fulya’da bulunan ürün uygulama mağazamızda alışveriş yapmak isteyen müşterilerimiz öncelikle bizden randevu alıyor. Ürünlerimizi yakından tanımalarını, Subzero ve Wolf markasının onlar için sunduğu yaşam kalitesini görmelerini sağlıyoruz. Bu durumda müşterilerimizi de yakından tanıma ve ne istediklerini tam olarak anlama fırsatı buluyoruz. Bunun sebebi ise erkeklerin yemek pişirmeyi bir görev olarak değil de keyif alınan bir etkinlik olarak algılamaları. Ülkemizde ve dünyada son yıllarda erkeklerin de mutfakta yemek pişirmek istemeleri ve kendilerine mutfakta yer açma çabalarını birebir gözlemleme şansımız oluyor. Bu aşamada mutfaktaki kadın hakimiyetinin erkeklere geçebileceği fikri akıllara geliyor.” dedi.

fotograf ICBCT15I_ICBIS15_Vignette kucuk BI-42SD_ClassicStainless kucuk image_26A ur_29_127_301_80315

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir