Genel

Doygun’un kağıt ambalajlı ekmeklerinde sadece un, su, tuz ve maya var…

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK AMBALAJLI KATKISIZ EKMEĞİNİ DOYGUN ÜRETTİ

Ekmekte kullanılan 17 katkı maddesi 1 Temmuz itibariyle yasaklanıyor. Beyaz ekmekten tam buğday ekmeğine geçiş süreci de hızla devam ediyor. Bu gelişmeler 2013 yılında Türkiye’nin gündemine oturdu ama Türkiye’de bir ilke imza atarak bundan tam 14 yıl önce ambalajlı katkısız tam buğday ekmeği üretmiş bir firma var; Doygun Ekmek… “Whole Wheat” terimini Türkçeleştirerek “Tam Buğday” ekmeğinin isim babası olan Doygun Ekmek, bugün kağıt ambalajlı tam buğday ve tam çavdarlı ekmekleriyle Türkiye’deki ilk ve tek ambalajlı katkısız ekmek üreticisi. Üstelik Doygun’un sağlık ve lezzet deposu bu ekmekleri herkes sağlıklı ekmek tüketsin diye şimdi 3,95 TL’lik indirimli fiyatıyla satışa sunuluyor.

Kuruldukları günden bu yana Türk toplumuna sağlıklı ve lezzetli ekmek üretmek misyonu ile hareket ettiklerini belirten Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, “Doygun’un Türkiye’deki ilk ve tek olan ambalajlı katkısız tam buğday ve tam çavdar ekmekleri geleneksel yöntemle hazırlanıyor. İçlerinde sadece un, tuz, sTam Bugdayu ve maya var.  Hiçbir koruyucu madde içermiyor ve taş fırında pişiyorlar.” dedi. Özcan, herkesin deneyebilmesi için bu ekmeklerin fiyatlarını 3,95 TL’ye indirdiklerini de ifade etti.

Tam tahıllı ekmeklerin faydaları saymakla bitmiyor!

Düşük yağ içeren ve tokluk hissini artıran Doygun tam tahıllı ekmek ailesi, kolesterolü düşürmeye, obeziteyi önlemeye, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardım ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve bağırsak hareketlerini hızlandıran yüksek lifli ve sindirimi kolay Doygun tam tahıllı ekmekler, kanser ve şeker hastalığı riskini azaltıyor. Doygun Ekmekler aynı zamanda vejetaryen beslenme için de uygun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir