Genel

Doors Akademi yeni dönem profesyonel eğitimler, 17 Haziran’da başlıyor!

Doors Akademi, mutfak alanında uzmanlaşmak isteyenlere yeni dönemde de ‘yeni kapılar’ açıyor

 Doors Akademi Work

Yeme içme ve eğlence sektörünün lider şirketi D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management)’in mutfak alanında uzman elemanlar yetiştirdiği Doors Akademi’nin profesyonel eğitimlerinin yeni dönemi 17 Haziran’da başlıyor. Bomonti’de 3 bin m² alana kurulan Doors Akademi; yeni eğitim döneminde aşçılık, pastacılık ve servis işletmeciliği için açtığı profesyonel eğitim programlarıyla, sektörün ihtiyacı olan uzmanlığı, uluslararası standartlardaki eğitimi ve getirdiği yeniliklerle sağlıyor. Doors Akademi’nin 23 Eylül’de başlayacak bir sonraki dönemi için ise 30 Haziran’a kadar başvuranlar, yüzde 10 indirim avantajından yararlanacak.

 

Yeme içme ve eğlence sektörünün lider şirketi D.ream’in sektöre kalifiye elemanlar yetiştirdiği Doors Akademi’nin profesyoneller için yeni dönem eğitimleri, 17 Haziran’da başlıyor.  Arçelik ana sponsorluğunda Öztiryakiler, Doluca ve İlly’nin katkılarıyla hayata geçirilen ve Bomonti’de 3 bin m² alana kurulan Doors Akademi, yılda bin 200 profesyonel öğrenci, 2 binin üzerinde amatör mutfak tutkunu ve 100’ün üzerinde kurumsal müşteriye eğitim verecek. Yeni eğitim döneminde aşçılık, pastacılık ve servis işletmeciliği için açtığı profesyonel eğitim programlarında da tüm eğitimlerin alanında uzman eğitmenler tarafından verileceği Doors Akademi, Türkiye’de ulusal mesleki yeterlilik standartlarına (ISO 17024) uygun eğitim planları sektöre ihtiyacı olan uzmanlığı sunmaya devam ediyor. Doors Akademi’de yeni dönemden itibaren, bölümlerinde ilk 3’e giren öğrencilere D.ream işletmelerinde iş garantisi veriliyor.

16 ve 24 kişilik 2 adet profesyonel aşçılık sınıfı, 16 kişilik pasta ve ekmekçilik sınıfı, 16 kişilik amatör workshop sınıfı, 16 kişilik 2 adet bar ve miksoloji sınıfı, 24 kişilik 2 adet teori sınıfı ve 60 kişilik anfinin yer aldığı Doors Akademi, mutfakta uzmanlaşmak ve profesyonel kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenler mezunlara verdiği uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarla yurtdışında da çalışma fırsatı sunuyor.

 

Doors Akademi’nin eğitim modellemesi, sektördeki diğer eğitim kurumlarından farklı olarak yüzde 40 okul (yüzde 70 pratik ve yüzde 30 teori) yüzde 60 işyeri uygulaması şeklinde kurgulanıyor. ‘Dual’ adı verilen ve sektörde ilk kez Doors Akademi’de uygulanan eğitim sistemi, eş zamanlı yürütülen teori ve uygulama ağırlıklı eğitimlerle öğrencilere gözlem ve karşılaştırma avantajı sağlıyor. Eğitim müfredatı sektörün deneyimli uzmanları ve Almanya’nın önemli eğitim kuruluşları VESBE e.V. ve Jobsystems GmbH tarafından geliştirilen Doors Akademi öğrencilerine; D.ream’e ait 60’ın üzerinde butik ve zincir işletmede uygulama eğitimleri vererek sürecin parçası olma imkanı sağlıyor. Eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler MEB onaylı başarı sertifikası ve uluslararası geçerliliğe sahip IHK sertifikası almaya hak kazanıyor.

Türkiye’de ilk kez IHK sertifikası Doors Akademi’de

Mutfakta uzmanlaşmak ve profesyonel kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenlere uluslararası geçerliğe sahip IHK (Industrie-und Handelskammer) sertifikasıyla dünya mutfaklarının kapılarını da açan Doors Akademi, Dual eğitim metoduyla (eş zamanlı teorik ve pratik eğitim) 120 ülkede meslek eğitimini destekleyen kısa dönem projeleri bulunan IHK ile yaptığı ortak çalışmanın yanı sıra Alman Sanayi ve Ticaret Odası’na bağlı, Almanya’da mesleki yeterlilik konusunda sınav ile belgelendirme yapan tek yasal kuruluş IHK’nın Almanya dışında uzun dönemli belgelendirme imkanı tanıdığı ilk ve tek meslek eğitim kurumu olma özelliği taşıyor.

 

Doors Akademi’de profesyonel aşçılık, profesyonel pasta ve ekmekçilik, servis elemanı eğitimi olmak üzere üç ana dalda verilen profesyonel eğitim programları teori, mutfak ve uygulama eğitimi olarak üç bölümden oluşuyor.

 

 

 

Amatörler için farklı mutfakları deneyimleme fırsatı

 

D.ream’e ait restoranlarda görev yapan dünyaca başarılı yerli ve yabancı şeflerin eğitimlere konuk şef olarak katıldığı Doors Akademi, profesyonel meslek eğitim programlarının yanı sıra başlangıç ve ileri seviyedeki mutfak tutkunlarına ve farklı konularda kendini geliştirmek isteyenlere sunduğu gündüz, akşam ve hafta sonu programlarıyla, farklı mutfakları deneyimleme imkanı sunuyor.

 

Doors Akademi’de Arçelik’in ana sponsorluğunda verdiği amatör eğitimler, ‘İtalyan Mutfağı, Yerel Türk Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Ortadoğu Mutfağı, Diyet Menüleri ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri, Ekmek Eğitimleri, Pasta ve Çikolata Kursları, Parti ve Davet Menüleri, Kişi ve Gruplara Özel Yemek Eğitimleri, Amatör Bar Eğitimleri, Yemek – Şarap Workshopları ve Yarının Büyüklerine Eğitimler konu başlıklarında meraklıları ile buluşuyor. Doors Akademi Profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta ve ekmekçilik kursları 24, servis elemanı eğitimleri ise 14 hafta sürüyor. Doors Akademi’nin 23 Eylül’de başlayacak bir sonraki dönemi için 30 Haziran’a kadar başvuranlar, yüzde 10 indirim avantajından yararlanabilecekler.

TEL:212 222 20 00

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir