Genel

90’ların moda trendi

1990’larda esinlenen ekoseler, kayma elbise ve soluk çiçekler, yeni dalga grunge dönüşü bu bahar işaretler. Bölüm serseri, kısmen işçi sınıfı, grunge 1990’lardan başından beri moda yinelenen bir eğilim olmuştur. İlk mali sıkıntı, kapitalizme bir tepki ve bölgesel rock müzik ortaya çıkmasına yanıt olarak 1980’lerin sonunda yeraltından sürünerek. Seattle doğumlu tarzı ön Nirvana’nın Kurt Cobain gibi erkekler (onun işkence-by-ün güve yemiş kazak, beat-up Chuck Taylor ayakkabı ve parçalanmış kot dahil bakmak) ve eşleştirilmiş büyük boy ekose gömlek Pearl Jam Eddie Vedder (düşkün tarafından popüler oldu bol cut-off ve savaş botları ile). Courtney Love, kurşun Hole şarkıcı ve Cobain’in eşi, baby-doll elbiseler, lekeli eyeliner ve kırmızı ruj bölü ile spot tükenmişlik güzellik onu sürümü getirdi. Anti-moda ana gitti ve Gen Xers her yerde Şerefiye av başladı.

Tasarımcılar haber almaya başladı. Marc Jacobs bu şaşırtıcı etkili tembel tarzı Perry Ellis için yaptığı Bahar 1.993 toplama dayalı ama çökmekte olan bir yön verdi. Kolsuz pazen gömlek lüks ipek üretildi, termal üstleri kaşmir dokunan ve Chuck Taylors Duchesse ipek giriş yaptı edildi. Sonra usta katman vardı: Tam boy büyükanne-çiçek elbiseler çizgili üstleri giyilirdi, flowy etek altında sıcak pantolon ortaya çıkarmak için ve ürün üstler T-shirt üzerinde ve düğme-up altında giyilirdi açık kaldı. Medya vurulmuş ve Jacobs Yılın CFDA Bayan Giyim Tasarımcısı kazandı ama koleksiyon satmak vermedi edildi. Grunge-Cobain ve kral ve kraliçe Aşk-edildi parçaları daha sonra yandı toplanması, gönderilen. Kadın Giyim Günlük ile her 2010 röportajda, bu ateşli durumun biraz ışık tutmak Aşk: “Biz vardı punkers-biz bu tür şeyler gibi değildi.”

Üç rakam fiyat etiketleri ve tasarruf mağaza esinlenen konuları sonra tekrar perakende cennette yapılan bir maç değildi, ama şimdi lüks yeniden tanımlanmıştır. Bu sezon, Phillip Lim, Dries Van Noten ve Henry Hollanda dahil olmak üzere tasarımcılar 1990’larda eğilimin kendi Sessizleştirme yorumlar üzerinde nakit umuyor. 2013 Bahar görünümünü yapıbozumuyla kadınsı ve inşaat ile erkeksi, lowbrow ile lüks yan yana ilgilidir. Bu altta yatan bir lehçe ile ustaca dağınık. Van Noten tafta, organze, mousseline ve topal olarak ekoseler gösteren, üzerinde yumuşak bir falso. Onun diğer bahar un Cobain giydi benzeyen büyük boy şeffaf düğme aşağı gömlek (katman için mükemmel) ve beyaz dikdörtgen sunnies dahil. Henry Holland her zamanki parlak, kalın karışımı çok daha derin tonlar 1990’larda başvurulan dantel ve dik kenarlı elbiseler churned ise Rochas, vintage esintili kayma elbiseler ile bu glam grunge tema (merhaba, Courtney) devam etti. Akne tasarımcısı Jonny Johansson programı ile birlikte düzenlenen paraşüt etek kolsuz yenilik tee eşleştirilmiş ise 3.1 Phillip Lim, çıplak midriffs, sıkıntılı denim, beline bir flanel gömlek yanılsaması verdi tie-ön etek ve Doc Martens kanalize zor sandalet gösterdi kemerleri.

Grunge, tüm haute melez, bu sefer sosyal yabancılaşma belirtisi gösteriyor. Bahar kampanyaları hobo-meets-yenilikçi şık yüksektir: Jacobs, grunge orijinal gurusu, kaos ve çatışan baskılar, bu yüksek renk kanıtlayan, bir cesur, grafiti kaplı banyo ve küçük alleyway Marc Jacobs reklamlar tarafından onun son Marc ayarlayın Yeni gerekir gerekenler vardır. Bir yerde, Kurt Cobain bize kuş saygısız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir