Genel

Süvari’den İş Adamlarına Başarı Tüyoları

Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, yüzü gülmeyen ve değişime ayak uyduramayan firmaların iş dünyasında uzun soluklu kalamayacağını söyledi.

Zonguldak İşadamları Derneği (ZONİAD)’nin Alaborina Restaurant’ta verdiği iftar yemeğine katılan TUSKON Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Süvari Giyim’in sahibi Ahmet Coşkun, işadamlarına başarının sırrını açıkladı. Programa ayrıca Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Vali Erol Ayyıldız, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır da katıldı.

ZONİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülay, davetlerine icabet edenlere teşekkür ederek, “Bizler yurt içi ve yurt dışı gezileri düzenleyerek işadamlarının ufkunu açmayı hedefliyoruz. Bölgedeki iş dünyasının hacmini artırmak ve ivme oluşturmak azmindeyiz. Dünyadaki gelişimi takip etmek ve başarımızı sürdürmek için eğitimli, donanımlı, kültürlü ve dürüst kadrolardan oluşan ekiplerle güzel işlere imza atıyoruz.” dedi.

Daha sonra kürsüye çağrılan TUSKON’un ikinci başkanı Ahmet Coşkun, iş dünyasında başarı için yazılmış çizilmiş hedeflerin olması gerektiğini belirterek, “Gözünü hedeften saptırdığın an bahaneler başlar. O zaman hedeflerden de sapmış olursunuz.” ifadelerini kullandı. Değişime ayak uydurmanın da çok önemli olduğunu vurgulayan Coşkun, şöyle devam etti:

“Değişim son zamanlarda en önemli konulardan biri. Çünkü dünya bu iletişim döneminde o kadar hızlı değişiyor ki bu değişime ayak uyduramayan firmalar teker teker piyasadan silinebiliyor. Bunun için kendimizi yenilememiz ve ayak uydurmamız lazım. Değişim tabiri kolay değildir. Bizim ticaretimizde de aynı bu şekildedir. Zamanı geldiğinde gerekeni yaparsak bizim de ticari hayatımız devam ediyor ama ‘bu zor, acı verir’ dersek maalesef son buluyor. Olumlu ve pozitif düşünmemiz lazım her durumda. İstemediğiniz durumlarla karşılaşsanız dahi her zaman olumlu düşünmeyi bilmemiz lazım.”

Ticarette pozitif tavır ve güler yüzün önemine değinen işadamı Coşkun, “Çünkü olumsuz düşünen insanlar ticarette çok başarılı olamıyorlar. Bir Çin Atasözü de bunu ‘Gülümsemeyi bilmeyen dükkan açmasın’ sözüyle ifade ediyor. Bunların yanında zamanı çok iyi kullanıp işleri erteleme hastalığından kurtulmalıyız.”

Coşkun, işadamlarına sosyal sorumlulukları yerine getirmeyi ve zordaki insanlara istihdam sağlamak gibi faaliyetleri küçük görmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Programda daha sonra kürsüye çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Milletvekili Ercan Candan ve Vali Erol Ayyıldız da birer konuşma yaparak, iş dünyasını bir araya getiren dernek yönetimine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir