Genel

Saçlarınızın rengini doğal yöntemlerle açın

Saçlarınızın rengini doğal yöntemlerle açın

Saç rengini açtırmak, (bu işlem uygulanırkan kullanılan birçok kimyasal yüzünden) saç yapısını oldukça yıpratan bir işlemdir. Dökülmelere, kırılmalara ve eğer işlem kalitesiz bir şekilde yapılmışsa parça parça kopmalara sebep olur. Saç kalitesini kaybeder.


Bu nedenler artık pek çok kadın saç rengini açmak için doğal yöntemleri tercih ediyor. Bu yöntemler arasında en çok bilinen ve tercih edilen papatya suyu olsa da nergis, tarçın ve bal da doğru formüller ile istenen sonuçları veriyor. Siz de saçınızın renginin doğal yöntemlerle açılmasını istiyorsanız;


İşte o formüller…


Sarı saçlar için: Papatya ve nergis


2 su bardağı sıcak suya kurutulmuş nergis papatya çiçeklerini koyun ve 30 dakika demlenmeye bırakın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu losyon ile ıslatın. Ve havlu sararak bekleyin. Buzdolabında bu suyu saklayın ve her yıkamadan sonra uygulayın. Saçlarınız daha sarı daha parlak olacaktır.


Her saç tipi için: Tarçın ve bal


2 kaşık bal ve zeytinyağını karıştırın. İçine 1 çorba kaşığı tarçın ekleyin. Saçınıza sürün yarım saat kadar bekletin. Haftada 2 kez yapılırsa saçınız iki tona kadar açılır.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir