Genel

“PATISSERIE DE PERA”

Yenilenen Dekorasyonuyla İstanbul’un Lezzet Harikası Olmaya Aday

 19. yüzyıla dayanan zengin tarihiyle 121 yıldır misafirlerine hizmet veren Pera Palace Hotel Jumeirah’nın efsanevi pastanesi

Patisserie de Pera, yenilenen dekorasyonuyla göz kamaştırıyor. “Dekorasyon Kraliçesi” olarak bilinen Anouska Hempel tarafından baştan yaratılan pastanenin lezzetleri de yenilendi.

 

Zengin tarihi ve imza attığı ilklerle İstanbul’un en önemli simgelerinden olan ülkemizin ilk uluslararası oteli Pera Palace Hotel Jumeirah’nın içinde, kuruluşundan bu yana hizmet veren Patisserie de Pera, dekorasyonun kraliçesi olarak anılan ünlü iç mimar Anouska Hempel’in tasarım anlayışıyla yeniden yorumlandı.

 

Anouska Hempel’in; kendisini 100 yılı aşkın süredir pastaneyi ziyaret eden misafirlerinin yerine koyarak ve köklü tarihini hissetmeye çalışarak yaptığı tasarımlar, Patisserie de Pera’yı bozulmayan ancak tazelenen dokusuyla kalbi çok daha sağlıklı atan bir yapı yapıyor. Dekorasyonu değişse de, kristal çay bardakları, gümüş çatal bıçaklar, zarif porselen tabakları ve dantel peçeteleri ile geçmişten günümüze hep aynı dokuda kalan bir nostaljiyi yansıtmaya devam ediyor.

 

Hem dekorasyon hem lezzetler yenilendi

 

Üç haftalık aranın ardından bayram sonrası yenilenen yüzüyle faaliyete başlayan Patisserie de Pera’nın kendisi gibi lezzetleri de baştan yaratıldı. Kahveli, çilekli, vanilyalı makaronlar, ev yapımı çikolatalar; farklı reçetelerle hazırlanan ekler, opera kek, Parist Brest gibi eşsiz Fransız lezzetlerinin hakim olduğu pastalar, Fransız geleneğinden gelen 121 yıllık deneyimle servis ediliyor. Çeşitli sandviçleriyle de mönüsüne çeşitlilik katan Patisserie de Pera, aynı zamanda hızlı paket servisi olanağına da sahip.

 

Yepyeni yüzü ve yenilenen lezzetleri ile Patisserie de Pera, akşam 18.00 ile 20.00 saatleri arasında sunduğu özel indirim fırsatlarıyla da misafirlerini açılışın coşkusuna ortak ediyor. Doğum günlerinde kişiye özel hazırladığı pastalarla da hizmet kalitesine ayrıcalık katan Patisserie de Pera tarihi dokunarak yaşamak isteyenlerin uğrak mekânı oluyor.

Pera Palace Hotel_ Jumeirah-Patisserie de Pera Pera Palace Hotel_ Jumeirah-Patisserie de Pera3 Pera Palace Hotel_ Jumeirah-Patisserie de Pera2 Pera Palace Hotel_ Jumeirah-Patisserie de Pera Pera Palace Hotel_ Jumeirah-Patisserie de Pera 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir