Genel

Natur-Med’in arınma terapileri karaciğer yağlanması ve sirozu da önlüyor

Doğa ve Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Yaşar Yılmaz, yüksek karaciğer yağlanması oranına ve siroz hastalığı riskindeki artışa dikkat çekiyor. Yılmaz’ın kurucusu olduğu Natur-Med Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi’ndeki bedensel ve ruhsal arınma terapileri; obezite, diyabet gibi birçok rahatsızlık ve hastalığın yanı sıra karaciğer yağlanması sonucu oluşan kronik karaciğer hastalıkları için de önleyici-bütünleyici tedavi işlevi görüyor…

Kuşadası Davutlar beldesindeki Natur-Med Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi’nde bedensel ve ruhsal arınma terapileri uygulayan Dr. Yaşar Yılmaz, önleyici-bütünleyici tedaviler ve sağlık turizminde ezberleri bozmaya devam ediyor. Bugüne kadar pek çok rahatsızlık ve hastalık için özgün kür tedavilerine imza atan Yılmaz, şimdi de toplumdaki artan karaciğer yağlanması oranına ve siroz hastalığı riskine şöyle dikkat çekiyor:

 “İnsanlarda alkol, şişmanlık ve ilaçlardan kaynaklanan karaciğer yağlılık oranı yüzde 33’e yükselmiş durumda. Yani her üç kişiden birinin karaciğeri yağlı. Kimse ‘Alkol kullanmıyorum, bende siroz olmaz’ dememeli. Karaciğer yağlanmasına bağlı olarak alkol kullanmayan kişilerde de karaciğer sirozu oluşabiliyor.”

 

“Bedeninizin de ilkbahar temizliğini yapın!”

Dr. Yaşar Yılmaz, içinde bulunduğumuz ilkbahar aylarını arınma açısından önemli bir fırsat olarak görüyor ve “Her bahar başlangıcında evimizde yaptığımız temizliği bedenimizde de yaparak ruhsal ve bedensel olarak hastalıklardan korunabiliriz. Aksi takdirde iş işten geçmiş olur ve ciddi hastalıklarla yüz yüze kalabiliriz” diyor.

Geleneksel Çin tıbbı öğretisine göre ilkbaharın ağaç elementine denk geldiğini hatırlatan Yılmaz, bedensel ve ruhsal arınma ile ağaç arasındaki ilişkiyi ise şöyle açıklıyor: “Ağaç, enerjiyi, hareketi ve gelişimi temsil eder. Ağacın gelişimi için ilkbahar’a arınarak başlamakta yarar vardır. Arınmanın baş organı ise karaciğerdir. Eğer karaciğer arınmazsa hem kendisi hem de vücut yağlanır. Karaciğer ve vücut yağlanması ise diyabet, siroz, hipertansiyon ve daha birçok kronik karaciğer hastalığına yol açar. Bütün bunlar insanın ömrünü azalttığı gibi yaşam kalitesini de düşürür. Arınma olmadan zayıflama ve cilt güzelliği de olmaz.’’

 

Asidozu temizliyor, bedeni de ruhu da arındırıyor

Dr. Yaşar Yılmaz ve Prof.Dr. Karl Hecht  tarafından geliştirilen ve Türkiye’de sadece Natur-Med tarafından uygulanan bedensel ve ruhsal arındırma kürleri, Davutlar’ın yemyeşil doğası, tertemiz denizi ve benzersiz kaplıcasıyla yepyeni bir hayata adım atma fırsatı sunuyor. Yılmaz, bedensel ve ruhsal arındırmanın ne olduğunu, faydalarını ve hangi hastalıklara iyi geldiğini şöyle anlatıyor:

“Hastalıkların tümüne yakını, vücuttaki asit-baz dengesinin bozulması sonucu oluşuyor. İşte vücutta oluşan yüksek asidozu temizlemenin adı ‘bedensel arınma’dır. Bozuk asit-baz dengesinin yol açtığı psişik/mental bozukluklardan kurtulmaya da ‘ruhsal arınma’ diyoruz. Natur-Med’de uyguladığımız arındırma yöntemleri; modern yaşamın yol açtığı stres, hareketsizlik, kötü beslenme, iş baskısı, hava kirliliği, kısacası doğadan ve doğallıktan uzaklaşmanın sağlığımız üzerinde yarattığı tahribatları gideriyor, bedenimizi ve ruhumuzu yenileyip tazeliyor, yaşam kalitemizi arttırıyor.”

 

Natur-Med’in tedavi süreçleri

Natur-Med Doğal Tedavi ve Termal Kür Merkezi’nde akıl hastalığı, ameliyat gerektiren hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklar hariç her türlü hastalığın tamamlayıcı ve bütünsel tıp prensipleriyle destek tedavileri yapılıyor. Dr. Yaşar Yılmaz, enerji ve asit-baz dengesini düzene sokan Natur-Med tedavilerinin iki ayağı olduğunu anlatıyor. Bunlardan ilki prevensiyon, yani hastalıklara karşı koruyucu, önleyici, beden direncini arttırıcı kür. Bu kür yaklaşık 3 hafta sürüyor. İkinci ayağı oluşturan tedavi edici kür ise hastalığa göre 3-8 hafta arası süre gerektiriyor.

Natur-Med’de kaplıca kürleriyle birlikte ozon tedavisi, kolon-hidroterapi, masaj, tıbbi ısı kabini, yoga, egzersiz uygulamaları, sağlıklı beslenme gibi arındırma programları uygulanıyor.  Bu programlarla pek çok rahatsızlığın, hastalığın destek tedavisi yapılıyor. Hepsinde önemlisi de kişilere her gün sabah ve akşam sağlık seminerleri veriliyor.

 

Kimler Natur-Med’e gelmeli?

* Yüksek tansiyonu olanlar

* Fazla kilosu olanlar

* Fonksiyonel dolaşım bozukluğu olanlar

* Nörovejetatif bozukluğu olanlar

* Burnout (tükenmişlik) sendromu olanlar

* Uyku bozukluğu olanlar

* Menopoz sendromu yaşayan kadınlar

* Depresyon rahatsızlığı olanlar

* Psikosomatik hastalığı olanlar

* Bağışıklık sistemi hastaları

* Şeker hastaları

* Eklem ve kas hastalığı olanlar

* Sigara ve alkol bağımlılığı olanlar

* Metabolik hastalıkları olanlar (kan yağları, tiroid, şeker vb)

* Yoğun iş baskısı ve stres altında yaşayanlar

Elbette, hiçbir rahatsızlığı olmayan sağlıklı bir kişi de sağlık bilinci kazanmak, beden direncini artırmak, sağlığını korumak ve dinlenmek amacıyla Natur-Med’in bedensel ve ruhsal arındırma kürlerine katılabilir.

 

Natur-Med bedensel ve ruhsal arındırma kürlerinin yararları

* Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hastalıklara karşı direncinizi arttırır.

* Gençleşmeye ve uzun bir ömür yaşamaya yardımcı olur.

* Kilo vermenizi sağlar.

* Sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.

* Romatizmanız, kireçlenmeniz, fibromiyaljiniz iyileşir.

* Menopoz rahatsızlıklarını hissetmeden atlatırsınız.

* Kan yağlarınız ve şekeriniz düşer.

* Yüksek tansiyonunuz düzene girer, ilaçtan kurtulmaya yardımcı olur.

* Uyku problemleriniz çözülür, stresten arınırsınız.

* Cilt kırışıklıklarınız ve selülitleriniz azalır.

* Kemik erimeniz yavaşlar.

* Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisine destek verir.

* Mide, bağırsak problemlerinin, prostat rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olur.

* Size sağlıklı yaşam bilgisi ve alışkanlıkları kazandırır.

* Şehir hayatından uzaklaşıp stresten ve iş yorgunluğundan arınmanızı sağlar.

* Yeniden doğaya dönmenizi, pozitif duygular geliştirmenizi, kendinizle ve çevrenizle barışmanızı, hayattan daha fazla keyif almanızı sağlar.

 

KUTU

 

Türkiye’nin 30 mineralli tek kaplıcası

Kuşadası Davutlar’daki kaplıca, Türkiye’de litre başına 6,3 gram mineral yoğunluğuna sahip ve 30 çeşit minerali içinde barındıran tek şifalı su kaynağı. Bu kaplıcanın bulunduğu yerde 2001 yılında kurulan Natur-Med Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi de Türkiye’de 5 elemente (hava, su, ateş, toprak, metal) dayalı kaplıca-kür tedavi konseptinin ilk ve tek uygulayıcısı konumunda.

Başta Bilimsel Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hecht olmak üzere Alman doktorların da katılımıyla uluslararası bir boyut kazanan Natur-Med Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi, vücuda beden ve ruh bütünlüğünü esas alarak yaklaşan “bütünsel tıp” yaklaşımını benimsiyor. Bir hastayı iyileştiren temel unsurun kişinin organik ve ruhsal rezervleri, yani kişinin vücudunda kendi eczanesi olduğu fikrinden hareket edilerek, kür misafirlerine hemen ilaca koşmadan önce doğal yöntemlerle nasıl sağlık kazanacakları öğretiliyor ve uygulanıyor.

Termal suyundaki gençleştirici mineral olarak bilinen silisyum dioksit elementi, kür merkezinde başta cilt hastalıkları olmak üzere, uyku bozuklukları, yüksek tansiyon, depresyon, alerji ve sindirim bozuklukları gibi hastalıklarda önemli bir destek tedavisi işlevi görüyor. Natur-Med’in sunduğu sağlık ve tatil hizmetlerinden, yurtiçinden gelenlerin yanı sıra Kanada’dan Suudi Arabistan’a, Norveç’ten Avustralya’ya pek çok uluslararası misafir de yararlanıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir