Malatya Film Festivali Heyecanı Başlıyor

Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından bu yıl 9-15 Kasım tarihleri arasında üçüncü kez düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nde kısa film heyecanı başlıyor. 3. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılacak adaylar, başvurularını 16 Eylül’e kadar yapabilecek.

Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından bu yıl 9–15 Kasım 2012 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak kısa filmlerde konu kısıtlaması getirilmeyeceği belirtildi.

Kısa film çekimini teşvik etmek, genç yetenekleri keşfetmek, nitelikli yapımları ödüllendirmek ve isimlerini ulusal alanda duyurma fırsatı sunmak amacıyla yapılan kısa film yarışmasında, birincilik ödülünün 5 bin lira olduğunun duyurulduğu açıklamada, yarışmaya katılmak isteyen film sahiplerinin, 16 Eylül 2012 tarihine kadar İzmir’deki festival merkezine başvurmaları gerektiği kaydedildi.

Kısa metraj film yarışmasına başvuru için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmadığı ifade edilen açıklamada, “Toplamda 15 filmin değerlendirileceği yarışmaya, 1 Ocak 2012 tarihinden sonra çekilmiş, süresi 30 dakikayı aşmayan filmler kabul edilecek. Yarışmacılar birden fazla filmle yarışmaya katılabilirler. Daha önce ulusal ya da uluslararası bir yarışmada ödül almış olmak katılmaya engel değildir.” denildi.

Açıklamada, yarışmanın ön jürisinin, festival yönetimi içinden ya da dışından seçilecek sanatçı, akademisyen ya da profesyonellerden oluşacağı, 3 kişilik ön jürinin değerlendirmesi sonucunda, yarışmaya kabul edilen filmlerin Ekim 2012 döneminde Malatya Film Festivali internet sitesinden duyurulacağı belirtildi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top