Hatay’da 45 İşçi İçin 1356 Başvuru Yapıldı

Hatay Orman İşletme İl Müdürlüğü’ne alınacak olan 45 işçi için bin 356 başvuru yapıldı. İşçiler noter huzurunda yapılan çekilişle belirlendi.

Orman İşletme Müdürlüğü; Antakya’da görev yapacak 20 arazöz şoförü, iki iş makinesi operatörü ve il müdürlüğünde çeşitli araçları kullanacak 16 araç şoförü ile Hatay’ın Dörtyol ilçesinde görev yapacak olan 7 arazör şoförünü işe alacağını duyurmuştu.

İşsizliğin ülke ortalamasının üzerinde olduğu Hatay’da, Orman İşletme Müdürlüğü’ne alınacak olan 45 işçi için bin 356 başvuru yapıldı. Yapılan başvuru çok olunca işe alınacak olan işçiler noter huzurunda yapılan çekilişle belirlendi. Başvuru yapan vatandaşlar çekiliş esnasında heyecanlı anlar yaşadılar. Bir umutla beklenen çekilişte ismi okunmayan bini aşkın işsiz, hayal kırıklığı ile evinin yolunu tuttu.

Kura çekiminde görüşlerini açıklayan bazı işçiler, “İşe alınacak olan şoförlerin hepsinin iş makinesi kullanma ehliyeti olması gerektiği halde bu kadar çok başvuru oldu. Demek ki belli kriterleri olmayan bir iş için eleman alımı yapılsaydı on binlerce insan başvuracaktı. Bu da işsizliğin hangi boyutta olduğunu gösteriyor” dediler. – Hatay

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top