Genel

Güneşlenirken yapılan 5 büyük hata

Güneş ışınlarının yararı olduğu gibi zararları da bulunuyor. Evoria.com güneşlenirken yapılan 5 büyük hatayı ve korunma yollarını açıklıyor.

Yaz aylarında güneşlenmek ve vücudunuzun güneşin faydalarından yararlanmasını sağlamak sağlık açısından önemlidir.  Güneşlenirken yapılan hatalar, faydadan çok zarar getirebilir. Evoria.com güneşlenirken dikkat edilmesi gereken noktaları açıklıyor.

Güneş koruyucu kreminizi doğru yerde saklayın

Güneş koruyucu kremler arabanın içinde veya güneşin altında bir plaj çantasında saklanırsa, etkinliği azalır. Güneş altında duran bir arabada ve plaj çantasında ısı oranı artış gösterir. Isıya maruz kalan güneş kreminin etkisi azalır ve içindeki aktif maddeler güneş korumasına karşı etkisini yitirmeye  başlar. Evoria.com yüksek ısıda koruyucu özelliğini kaybeden güneş kremlerinin serin yerlerde saklanması gerektiği konusunda uyarıyor.

Göz çevrenizi güneşten koruyun

Göz çevrenizde kaz ayakları veya koyu halkalar var ise güneşten mutlaka korunmalı. Göz çevresinde de kullanılabilen 50 derece koruması olan özel nemlendiricili güneş kremleri kullanılmalı. Evoria UVB/ UVA güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan Clinique koruyucu stick kullanmanızı öneriyor.

Fondöten ve pudra kullanımına dikkat

Deniz kenarına yüzünüze makyaj malzemeleri sürerek gitmeyin. Öncelikle kullandığınız fondöten ve pudranın sizi güneşten koruyacağını düşünürseniz, yanılırsınız. Bu maddeler tam tersi aşırı güneş ışığında zaman zaman lekelenmeye yol açabilir.

Yaz aylarında gündüz dışarı çıkarken makyaj yapmadan önce, güneş korumalı nemlendirici ürünler kullanmaya özen gösterin. Cildinizin nemlendirici ile korumasını sağlayıp, üstüne makyaj uygulayın. Evoria.com Lancaster güneş koruyucu kremlerini denemenizi tavsiye ediyor.

 

Saçlarınız başınızı korumuyor

Güneşe maruz kalan saçlarınızın, başınızı koruduğunu düşünmeyin. Saçlar, güneşle temas eden derinize en yakın parçalardır. Direkt güneş ışığında kalan başınızı korumanız gerekiyor. Kafa derinizde cilt kanseri oluşma riskini engellemek için saçlarınızda ve başınızda da güneş koruyucu krem kullanın ve güneşe çıkarken şapka takın.

Eller yaşınızı ele verir

Pek çok kişi güneş koruyucu krem sürerken ellerinin üzerine sürmeyi ihmal eder. Oysa eller yaşınızı ortaya çıkarır ve cildinizin en rahat görünen bölgesidir. Bedeniniz kadar ellerinizi de güneşten korumaya özen gösterin. Ellerinizi yıkadıktan veya denize girdikten sonra tekrar kremlemeyi unutmayın.

Güneşin tadını çıkartırken, güneşten olumsuz etkilenmenizi önleyecek ve güzelliğinize güzellik katacak dünyaca ünlü, Clinique, Lancome, Lancaster, Biotherm, Garnier, Nivea gibi markaların güneş bakım ürünlerine en uygun fiyatlara  www.evoria.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir