EUROVISION GÜZELLİK YARIŞMASI BAŞLIYOR

Miss Fas Miss Ispanya Miss Italya Miss Lubnan Miss Malta Miss ozbekistan

Eurovision Şarkı Yarışması heyecanı, yerini Eurovision Güzellik Yarışmasına bırakıyor!

Türkiye’de yepyeni bir güzellik yarışması başlıyor. Güzellik yarışmaları ile ilgili bugüne kadar edinilen tüm fikir, bilgi ve deneyimleri değiştirecek olan Miss Eurovision Güzellik yarışması, 40 ülkeden katılacak güzellerin yanı sıra dansçısından, tiyatrocusuna, opera sanatçısından, modeline kadar birçok kişiye sahnesinde yer veriyor. Eylül ayında yapılacak olan yarışma, Güzelliğin Evrimi konsepti ile Broadway Müzikali tadında olmayı hedefliyor.

Ülkemizin tanıtımını yapmak, sosyal sorumluluk bilinci ilkeleri çerçevesinde güzellik yarışmalarına olan ilgiyi arttırmak amacıyla yola çıkan Renesans Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Işıklı, Miss Eurovision International ile sektöre yepyeni bir marka kazandırdığını belirtiyor. İlk olarak marka tescili ile başladıklarını, marka onaylandıktan sonra yaklaşık 100 kişilik bir ekiple organizasyona başladıklarını söylüyor. Uluslar arası bir marka olmayı hedeflediklerini söyleyen Işıklı; Türkiye’de başlayan yarışmanın, kazanan güzellik kraliçesinin ülkesinde devam edeceğini ve tüm dünyada yapılan oylamalar sonucu dünya güzelinin seçileceğini söylüyor.

Tema Beyaz ve Elma

Miss Eurovision Güzellik yarışmasının Genel Koordinatörü Barış Kıvılcım ise mitolojik dönemden başlayıp günümüze kadar gelen güzellik yarışmalarının tarihçesinin görsel bir show ile sunulacağı Güzelliğin Evrimi konseptli yarışmanın iki teması olduğunu söylüyor. Bunlardan birincisinin Beyaz olduğunu; beyazın saflığı ve masumiyeti temsil ettiğini ikincisinin ise Elma olduğunu; insanoğlunun dünyada ki varlığının elma ile başladığını, mitolojideki ilk güzellik yarışmasında başrolde olduğunu, yer çekiminin elma ile keşfediğini, masallara konu olduğunu belirtiyor. Barış Kıvılcım; güzellerin, ilk güzellik yarışmasından günümüze kadar dünyada moda olmuş müzik ve öğelerle sunacağı gösterilerinde izleyicilere bir zaman tüneli yaşatacaklarını vurguluyor. Genel Sanat Yönetmeni Levent Yılmayan; Otoman Teatral Dans Topluluğu’nun dönemsel danslarla güzellik yarışmalarının tarihsel sürecini izleyiciye aktaracaklarını söylüyor. Güzellik yarışması olduğunu unutmadan özel dans ve aktivasyonlarla bir solukta izlenecek sanatsal şölen hazırladıklarını belirtiyor.  Koreograf Ferhan Aral ise sektörel olarak birbirine benzer yarışmalardan sıkıldıklarını, farklı ve güzel bir yarışma hazırladıklarını, bu yarışmanın sektöre de ezber bozduracağını vurguluyor.

Oylama Nasıl Yapılacak?

Jüri oylarının kapalı zarfla değil, kameraların izleyicilerin önünde noter onayı ile verileceği, verilen oyların led ekranda görüleceği, Eurovision Şarkı Yarışması gibi ekranda izleyicinin de oyları göreceği belirtiliyor.

Organizasyon yöneticisi Ayhan Işıklı;  Miss Eurovision Türkiye seçmelerinin devam ettiğini, Ağustos ayı içinde elemelerin yapılacağını belirterek, www.misseurovision.com sayfasından başvuruların yapılacağını söyledi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top