Genel

Dilediğiniz Gülümsemeye “Klinik 32” ile Kavuşun!

Gülümsediğinizde dişlerinizin yeterince beyaz ve parlak görünmediğinden endişelenip ağzınızı kapatmaya çalışmak yerine siz de “Klinik 32” ye gelin dişleriniz sağlıkla parlasın!

Ağızdaki temel diş sayısından hareketle “32” adını alan klinik, dışarıdan farkedilmeyen ortodontik teller (Incognito) ve görünmez şeffaf plaklar (Invisalign) ile diş dizilim bozuklukları ve caprasikliklarin tedavisi, implant uygulamaları, estetik protetik tedaviler ve gülüş tasarımı gibi bütün diş hekimliği hizmetlerini kapsayan bir anlayışla “Klinik 32” markasıyla Akaretler’ de sizleri bekliyor.

Ilgaz Özer tarafından hizmete sunulan ve uzman hekim kadrosuyla her geçen gün daha da genişleyen “Klinik 32” hekimliği sanata çeviriyor.

Önerilen sıklık ve şekilde fırçalanmayan dişler, gün boyu tüketilen kahve, çay ve özellikle sigara nedeniyle zamanla sarımtırak renkte görünürler. Diş hekimi tarafından yapılan diş taşı temizligi ve cila işlemleri sonrasında bile arzu edilen beyazlıkta bir diş rengine ulaşılamadığında, diş beyazlatma problemin çözümünde ilk akla gelen yöntemdir. Diş beyazlatma dişlerin yapısındaki renklenmeleri ortadan kaldıran bir işlem olmakla beraber en yaygın nedenleri arasında genetik faktörler, kahve, çay, kola ve sigara gibi leke yapıcı maddelerin kullanılması gelmektedir. Diş beyazlatma işlemi; ofis ve ev tipi olmak üzere 2 sekilde gerçekleştirilmektedir. Ofis tipi beyazlatma klinikte diş hekimi tarafından uygulanmakta olup hastanın diş rengine göre 2-3 seans tekrarlanabilir. Ofis tipinde diş hekimi yumuşak doku ve dişetlerini ekarte ettikten sonra dişin üzerine jeli uygular. Jel çeşitli şekillerde lazer veya halojen ışıkla aktive olup, belli süre ile işlem tekrar ettirilir. Ev tipinde ise hastadan alt-üst çene ölçüsü alınıp, kişiye özgü tüm dişleri kapsayacak şekilde şeffaf plaklar hazırlanır. Hasta diş hekimi tarafından verilen beyazlatma jelini, bu plakların içerisine koyar ve hergün belirli bir sure bu plakları dişlerine yerleştirir. Genellikle geceleri uykudayken plakları kullanması daha kolay olduğundan hasta gece boyunca 4-6 saat bu plakları kullanır. Bir ila iki haftalık bir sürede işlem tamamlanır.

Güzel ve etkileyici bir gülüşün ilk şartı inci gibi beyaz ve sağlıklı dişlerdir!
Ev tipi ve ofis tipi beyazlatmadan sonra dişlerde soğuk – sıcak hassasiyeti görülebilir. Bu durum 1-2 gün süren geçici bir durumdur. Beyazlatma işlemi diş dokusunda herhangi bir hasara sebep olmayan ve güvenli bir sekilde uygulanabilen kozmetik bir yöntemdir.

Siz de herkes gibi sağlıklı ve inci gibi beyaz dişlere sahip olmak için “Klinik 32” ye gelin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir