Genel

YAPRAK DÖKÜMÜ’NÜN TAHSİN’İ SAÇ EKTİRDİ

Türkiye’yi yıllardır ekrana kilitleyen Yaprak Dökümü dizisinin Tahsin’i; Ahmet Saraçoğlu, saç ektirdi. Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi Medikal Direktörü Uzman Dr. Servet Terziler tarafından PRP sıvısı içerisinde bekletilen kıl kökleri lateral slit yöntemi ile Ahmet Saraçoğlu’na nakledildi. Uzm. Dr. Terziler, Ahmet Saraçoğlu’na uyguladıkları lateral slit yöntemi ile nakil yapılan bölgenin 1 hafta içinde normal görünümüne kavuşacağını söyledi.

 

Tahsin karakterini canlandıran; tiyatro dizi ve sinema oyuncusu Ahmet Saraçoğlu, özlediği saçlara artık kavuştu. Etiler’deki Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi’nde saç ektiren Saraçoğlu’na Hastanenin Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler tarafından yapılan operasyonda yaklaşık 2 bin 500 greft (Donör bölgeden çıkartılarak saçsız bölgeye nakledilmek için hazır olan saç folikülleri) ekim yapıldı. Uzm. Dr. Servet Terziler, PRP sıvısı içerisinde bekletilen kıl köklerinin lateral slit yöntemi ile Ahmet Saraçoğlu’na naklattiklerini ifade etti.

 PRP ile başarı artıyor

Uzm. Dr. Terziler, PRP ve lateral slit yöntemini şöyle anlattı: “Saç ekiminde yeni bir teknik geliştirerek, kıl köklerini pek çok farklı tedavi için kullanılan PRP sıvısı içinde bekletiyoruz. Bu yeni yöntemde, toplanan kıl kökleri ekilene kadar, yani yaklaşık 2 saat boyunca kişinin trombosit oranı 3 katına çıkarılmış kendi plazması içinde bekletiliyor. Trombosit yönünden zengin olan solüsyon içinde bekletilen kıl kökleri daha uzun süre canlı kalıyor. Bu sayede başarı oranı da artıyor.”

 

Lateral Slit ile 1 haftada normal görünüm

 

“Lateral Slit yöntemi ise donör olarak dökülmeye karşı dirençli olan kulak hizası bölgesinden saç köklerini toplanır. Nakil yapılacak bölgede ince slitler ile saç ve greft kalınlığı ile uzunluğuna göre kanallar açılır. Lateral Slit ile açılan kanallar diğer yöntemlere göre çok daha küçük açılarla açılabilir. Özellikle ince cildi olanlarda, şakak bölgesine yapılan nakillerde bu yöntem avantaj sağlar. Ayrıca açılan kanalların çapları küçük ve ince çizikler şeklinde olduğu için yaraların kapanması oldukça kısa sürer. Böylelikle nakil yapılan bölgede çukurlanmalar ve siyah görünümler oluşmadan bir hafta içinde kişi normal görünümüne kavuşur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir